Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes Problem z utrzymaniem porządku w biurze? Skorzystaj z usług firmy sprzątającej

Problem z utrzymaniem porządku w biurze? Skorzystaj z usług firmy sprzątającej

Data publikacji 30 października 2023


Porządek w miejscu pracy nie jest jedynie kwestią estetyki, ale wpływa też na wydajność pracy i ma duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia załogi. Pracodawca – według zapisów Kodeksu pracy – jest zobowiązany utrzymywać pomieszczenia pracy w czystości i porządku. Nie zawsze jednak ma na to czas, środki i personel. Dlatego właśnie coraz więcej firm decyduje się na profesjonalne usługi porządkowe świadczone przez firmy zewnętrzne. Z artykułu dowiesz się, dlaczego jest to dobre rozwiązanie.

Najczęstsze problemy z utrzymywaniem porządku w biurze

Czyste i schludne miejsce pracy wpływa na bezpieczeństwo i komfort pracy. A wszystkie – nawet najdrobniejszenie dociągnięcia – mogą mieć negatywne konsekwencje dla pracowników oraz wizerunku firmy. 

Problemy z utrzymywaniem porządku w biurze wynikają m.in. z:

  • nadmiaru dokumentów,

  • niejasnego systemu organizacji, braku odpowiednich schowków i segregatorów,

  • zbyt dużej liczby przedmiotów – zarówno biurowych, jak i osobistych pracowników,

  • ograniczonej przestrzeni do przechowywania,

  • braków w sprzęcie biurowym i akcesoriach, jak kosze na śmieci i inne narzędzia do organizacji i sprzątania.

Zatrudnienie na etat osoby lub osób do sprzątania jest niemałym wydatkiem dla firmy. Szczególnie z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw bardziej opłacalną opcją jest powierzenie tego firmie zewnętrznej. 

Usługi porządkowe – czym zajmuje się firma sprzątająca?

Właściciel biznesu, decydujący się na usługi sprzątania, o nic nie musi się martwić. Firma porządkowa otrzymuje konkretne wytyczne i na ich podstawie dba o czystość biura. W zakres zadań wchodzą czynności, takie jak np.: mycie podłóg,odpylanie, porządkowanie biurek czy  dezynfekcja pomieszczenia. 

Firma sprzątająca zajmie się również myciem przeszkleń i dokładnym sprzątaniem ciągów komunikacyjnych oraz pomieszczeń socjalnych. Nie można zapomnieć również o regularnym i dokładnym czyszczeniu toalet. Do codziennych zadań pracowników firmy sprzątającej należy też uzupełnianie środków higienicznych.

Współpracę z firmą sprzątającą można rozszerzyć o dodatkowe usługi porządkowe – wymienić można tutaj np.:

  • sprzątanie terenów zewnętrznych, 

  • odśnieżanie, 

  • prace porządkowe na wysokościach,

  • konserwację posadzek. 

Kompleksowe utrzymanie czystości w obiekcie realizowane przez jedną firmę to sposób na oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Jakie są zalety współpracy z firmą sprzątającą?

Za najważniejsze zalety współpracy z firmą sprzątającą uważa się oszczędność czasu, optymalizację kosztów oraz poprawę warunków pracy. Klient ustala również częstotliwość wykonywania danej czynności oraz określa najdogodniejszy czas sprzątania (np. poza godzinami pracy biura). Dzięki temu utrzymanie porządku nie angażuje pracowników i nie przeszkadza klientom. Firma porządkowa zadba również o profesjonalny sprzęt czyszczący oraz o środki czystości, a dobór preparatów będzie podyktowany rodzajem sprzątanej powierzchni.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy porządkowej, możemy liczyć na jakość i profesjonalizm. Chodzi tutaj o utrzymywanie wysokich standardów podczas realizowania usługi, a także dbanie o bezpieczeństwo danych i prywatność. Warto współpracować z firmami, które stawiają na nowoczesne rozwiązania i stale doskonalą swoje usługi.

Redakcja liderzyrynku.pl

Redaktorzy na stronie liderzyrynku.pl to doświadczeni specjaliści z obszaru biznesu, finansów i marketingu, gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, zarządzaniu finansami oraz strategiach marketingowych. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad i wskazówek dotyczących zakładania i prowadzenia własnej firmy, zagadnień prawnych związanych z biznesem, analizy rynku oraz skutecznych strategii marketingowych. Jesteśmy tutaj, aby wspierać przedsiębiorców i osoby zainteresowane rozwojem w biznesie, dostarczając rzetelne informacje i inspiracje

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Realizowanie zamówień w e-sklepie - jak powinno wyglądać?