Nowoczesne kierunkowskazy w lusterkach – technologia i design

Nowoczesne kierunkowskazy w lusterkach – technologia i design

Data publikacji 1 lutego 2024


Jeszcze nie tak dawno lusterko wsteczne były niczym innym, jak właśnie lusterkiem przyczepionym do boku samochodu, pozwalającym bez obracania głowy sprawdzić, co się za nami dzieje. Dziś lusterka samochodowe, podobnie jak cały przemysł samochodowy, są upychane coraz to nowymi technologiami i rozwiązaniami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Jednym z takich rozwiązań, są kierunkowskazy w lusterkach, czyli rozwiązanie, które kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu było kojarzone tylko z wybranymi markami premium, a dziś staje się codziennością. W tym krótkim artykule omówimy technologie, jakie wykorzystuje się w nowoczesnych lusterkach i jak wpływają one na ogólny design maszyny.

Diody LED

Jedną z innowacji, która pozwoliły na masowe wprowadzenie kierunkowskazów w lusterkach były diody LED. Mają one bowiem kilka zalet i przewag nad tradycyjnymi żarówkami, które pozwalają im sprawdzać się niemal doskonale jako kierunkowskaz w lusterku. Diody LED są przede wszystkim bardzo małe i lekkie, dzięki czemu można je upchnąć nawet w niewielkim i ciasnym elemencie, takim jak opływowe lusterko. Co więcej, żarówki ledowe są w stanie pracować przez setki godzin, a wiele cykli włączania i wyłączania nie wpływa na ich żywotność. Dzięki temu raz zamontowana żarówka ledowa w lusterku jest w stanie mrugać przez całe lata lub nawet dekady bez wymiany na nową, co znacząco uprawnia obsługę samochodu, przez co brak kierunkowskazu w lusterku bywa już traktowany jako niedopatrzenie producenta.

Design

Inną ważną zaletą omawianego rozwiązania jest fakt, że kierunkowskaz na lusterku po prostu wygląda dobrze. Taki prosty element sprawia, że cała strona samochodu wydaje się informować o zamiarze zmiany kierunku, czego dodatkową zaletę jest poprawa bezpieczeństwa. Mamy więc w tym przypadku przykład klasycznego połączenia ładnego z pożytecznym.

Materiał zewnętrzny

Redakcja liderzyrynku.pl

Redaktorzy na stronie liderzyrynku.pl to doświadczeni specjaliści z obszaru biznesu, finansów i marketingu, gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, zarządzaniu finansami oraz strategiach marketingowych. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad i wskazówek dotyczących zakładania i prowadzenia własnej firmy, zagadnień prawnych związanych z biznesem, analizy rynku oraz skutecznych strategii marketingowych. Jesteśmy tutaj, aby wspierać przedsiębiorców i osoby zainteresowane rozwojem w biznesie, dostarczając rzetelne informacje i inspiracje

Jesteś zainteresowany reklamą?

pomoc przy zakładaniu spółek