Na czym polega mikrofaktoring

Na czym polega mikrofaktoring online i kto może z niego skorzystać?

Data publikacji 22 września 2022


Prowadzisz niewielką firmę i zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z faktoringu? Czasy, gdy to rozwiązanie było dostępne tylko dla dużych biznesów, dawno minęły! Wystarczy wybrać mikrofaktoring online – czyli opcję dla mikroprzedsiębiorców. W PragmaGO jest dostępna dla wszystkich firm. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie i w jaki sposób z niego skorzystać? Przeczytaj artykuł!

Czym jest mikrofaktoring online?

Mikrofaktoring to po prostu faktoring przeznaczony specjalnie dla mikroprzedsiębiorców. „Online” dotyczy z kolei sposobu załatwiania wszystkich formalności – przez internet, bez konieczności podpisywania setek dokumentów czy spotykania się w biurze.

Faktoring to sprzedaż nieopłaconych jeszcze faktur (przed terminem płatności) w zamian za gotówkę. Sprawdzi się, jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, jednak środków potrzebujesz teraz. Po podpisaniu umowy pieniądze wypłaci Ci firma faktoringowa (faktor). Twój kontrahent spłaci fakturę już nie na Twoje konto, a właśnie faktorowi. Kontrahent podpisuje więc cesję, zmienia się także konto bankowe do spłat.

To bezpieczna i wygodna opcja, która zapewnia płynność finansową i chroni przed zatorami płatniczymi – zamiast czekać na zamrożoną gotówkę, korzystasz ze środków wedle uznania. Możesz opłacić bieżące zobowiązania lub skorzystać z okazji rynkowej, np. rozpocząć zlecenie dla dużego klienta.

Dla kogo jest mikrofaktoring online?

Mikrofaktoring online jest skierowany do wszystkich mikrofirm, którym zależy na zachowaniu płynności finansowej. To również opcja dla tych przedsiębiorców, którzy cenią swój czas i lubią załatwiać wszystkie formalności przez internet – bez zbędnych spotkań.

Kto jest mikroprzedsiębiorcą? To w skrócie taka firma, która zatrudnia mniej niż 10 pracowników, a także osiąga obrót netto ze swojej sprzedaży maksymalnie 2 mln euro (a to wszystko w jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych).

W PragmaGO skorzystasz z mikrofaktoringu bez względu na to, jak duża jest Twoja firma, czy zatrudniasz jakichkolwiek pracowników, jaka jest forma prawna prowadzenia działalności (spółka czy jednoosobowa działalność gospodarcza) i jak długo biznes istnieje na rynku. Z faktoringu często korzystają nowe firmy oraz start-upy.

Jak skorzystać z mikrofaktoringu online?

Jeśli jesteś mikroprzedsiębiorcą i chcesz skorzystać z faktoringu online w PragmaGO – to bardzo proste! Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. Podajesz w nim podstawowe informacje o swojej firmie oraz o swoich kontrahentach, a także przewidywany limit faktoringowy. Niezbędne jest również zweryfikowanie tożsamości. Po weryfikacji wniosku otrzymasz mailowo wszystkie warunki, w tym całkowity koszt. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy – przywiezie ją kurier pod wskazany adres, co jest bardzo wygodne i szybkie.

Gdy Twój kontrahent zaakceptuje fakturę, PragmaGO przeleje Ci środki na wskazane konto. Pieniędzmi możesz dysponować w dowolny sposób (inaczej niż w przypadku np. kredytu). To daje Ci wolność i bezpieczeństwo finansowe.

 

Redakcja liderzyrynku.pl

Redaktorzy na stronie liderzyrynku.pl to doświadczeni specjaliści z obszaru biznesu, finansów i marketingu, gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, zarządzaniu finansami oraz strategiach marketingowych. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad i wskazówek dotyczących zakładania i prowadzenia własnej firmy, zagadnień prawnych związanych z biznesem, analizy rynku oraz skutecznych strategii marketingowych. Jesteśmy tutaj, aby wspierać przedsiębiorców i osoby zainteresowane rozwojem w biznesie, dostarczając rzetelne informacje i inspiracje

Jesteś zainteresowany reklamą?

pomoc przy zakładaniu spółek