Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes

Jaki pomysł na mały biznes wybrać?

Data publikacji 25 lipca 2022

Chcesz coś zmienić, ale nie wiesz jak? Masz pomysł na mały biznes, jednak brakuje Ci pewności czy interes się uda? Przygotowaliśmy kilka pomysłów na własną firmę, które nie wymagają dużego nakładu pracy, a mogą się opłacić.

Dropshipping

Dropshipping to rodzaj handlu internetowego. Polega na odbieraniu zamówień od klienta i zamawianiu ich w hurtowni, która zamówiony towar wyśle bezpośrednio na jego adres. Do założenia tego biznesu wystarczy strona internetowa, na której kupujący będzie składał zamówienia oraz współpraca z hurtowniami. Sprzedawca towaru zarabia na różnicy cen, jaka występuje pomiędzy ceną hurtową, a ceną detaliczną.

Pomysł na mały biznes – ubrania z nadrukiem

Innym pomysłem na mały biznes może być sprzedaż odzieży z nadrukiem lub usługa nadruku. Polega na drukowaniu zamówionych przez klienta napisów czy grafik na wybranej części garderoby. W ten biznes należy zainwestować w kupno maszyny do drukowania oraz zakupić ewentualne ubrania. Klientów można pozyskać nawet poprzez media społecznościowe. 

Agroturystyka jako pomysł na mały biznes

Choć agroturystyka wymaga nieco większego nakładu finansowego, czasu i energii, ją również można zaliczyć do małych biznesów, które można samodzielnie rozpocząć. Wynajmując dom, zapewniając atrakcje lub oferując wyżywienie, można dobrze zarobić oraz poznać nowe osoby, nieraz z całego świata. 

Mały biznes w Internecie

Prowadzenie bloga, kanału na YouTube, profilu na Instagramie i innych, również może generować zyski. Do tego jednak potrzeba czasu, aby interes się rozkręcił oraz wiedzy lub pasji, która będzie przekazywana odbiorcom. Dla cierpliwych ten pomysł na biznes może okazać się strzałem w dziesiątkę – oprócz zarobków z mediów, mogą również powstać współprace, które bywają jeszcze bardziej dochodowe, niż samo prowadzenie konta. 

Copywriting

Copywriting to pomysł na biznes dla osób lubiących pisać. Polega na pisaniu artykułów, poradników, opisów produktów i innych, na zlecenie innych firm. Copywriter powinien choć w małym stopniu znać techniki marketingu i sprzedaży. Nie musi zakładać dużej firmy – może przyjmować zamówienia na tekst dowolnie, szczególnie z zakresu tematów, pośród których się interesuje. 

Pomysł na mały biznes dla geeków komputerowych

Znasz się na komputerach, programach i chcesz zarobić? Możesz wykorzystać swoją pasję do stworzenia małego biznesu. Zależnie od zapotrzebowania, znając podstawy grafiki i programów do obróbki zdjęć, można edytować je lub tworzyć na zlecenie. 

Home staging

Kolejnym pomysłem na mały biznes może być home staging. Praca ta polega na upiększeniu mieszkania bądź domu, który jest na sprzedaż. Home stager sprząta, robi zdjęcia do ogłoszenia i upiększa miejsce na sprzedaż, aby ono nie tylko ładnie wyglądało, ale i sprzedało się za wyższą kwotę. 

Franczyza

Jeśli mimo wymienionych propozycji nadal nie wiesz, który pomysł na mały biznes będzie dla Ciebie odpowiedni, rozważ franczyzę. Dzięki zainwestowaniu pewnej kwoty, franczyzodawca udostępni franczyzobiorcy prawo do prowadzenia działalności zgodnie z koncepcją firmy.   

pomoc przy zakładaniu spółek

Redakcja liderzyrynku.pl

Redaktorzy na stronie liderzyrynku.pl to doświadczeni specjaliści z obszaru biznesu, finansów i marketingu, gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, zarządzaniu finansami oraz strategiach marketingowych. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad i wskazówek dotyczących zakładania i prowadzenia własnej firmy, zagadnień prawnych związanych z biznesem, analizy rynku oraz skutecznych strategii marketingowych. Jesteśmy tutaj, aby wspierać przedsiębiorców i osoby zainteresowane rozwojem w biznesie, dostarczając rzetelne informacje i inspiracje

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Realizowanie zamówień w e-sklepie - jak powinno wyglądać?