Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse Jak zostać sprzedającym

Jak zostać sprzedającym – przewodnik po Allegro dla każdego

Data publikacji 28 września 2022

Szukasz dobrego pomysłu na biznes? Jednym z kierunków, który niesie za sobą ogromny potencjał, jest e-sprzedaż. Jeżeli chcesz wejść do tego świata i szybko zacząć pozyskiwać klientów, bez dużej inwestycji na start, otwórz konto sprzedającego Allegro. Zobacz, dlaczego to dobre miejsce na wejście do e-commerce i sprawdź, jak zacząć sprzedawać na tej platformie.

Przewodnik po Allegro – co powinieneś wiedzieć na start?

Marki Allegro nie trzeba w Polsce nikomu przedstawiać. Nawet jeśli rzadko zdarzaCi się dokonywać zakupów online, na pewno o niej słyszałeś. Nie ma się czemu dziwić – w końcu ta platforma działa już od ponad 22 lat i jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem na rynku e-commerce w naszym kraju.

Warto wiedzieć, że obecnie Allegro to:

 • miejsce, w którym e-zakupy rozpoczyna 80% polskich internautów, a kończy ponad 60%;
 • ponad 22 mln klientów każdego miesiąca – wśród nich bez wątpienia znajdą się klienci, którzy poszukują oferowanych przez Ciebie produktów.

To nadal nie koniec! W 2022 roku Allegro połączyło się z Grupą Mall i WE|DO, dzięki czemu stało się największą platformą e-commerce w Europie Centralnej i daje możliwość sprzedawania produktów milionom konsumentów na terenie Unii Europejskiej. 

Sprzedający na Allegro – łatwy start dla każdego

Rozpoczęcie sprzedaży na Allegro jest bardzo proste – nawet jeśli nie masz doświadczenia na rynku online.Na start nie musisz też ponosić dużej inwestycji,ani poświęcać czasu na kwestie techniczne. Ominą Cię np. zaprojektowanie i stworzenie strony sklepu, wybór serwera hostingowego, zakup domeny czy oprogramowania do obsługi zamówień. 

Na start wystarczy, abyś… wiedział, co chcesz sprzedawać i otworzył firmowe konto sprzedającego na Allegro. Nie poniesiesz z tego tytułu żadnych kosztów. Sprzedający na Allegro nie płaci za:

 • otwarcie ani prowadzenie konta firmowego;
 • wystawianie ofert (w niemal wszystkich kategoriach).

Koszty korzystania z portalu wynikają z:

 • prowizji od sfinalizowanych transakcji (ich wysokość jest uzależniona od kategorii produktu, który został sprzedaży),
 • opłat za korzystanie z narzędzi promocji ofert na portalu – na start w Pakiecie powitalnym możesz je przetestować bezpłatnie; otrzymasz m.in. darmowe wyróżnienia;
 • opłat za korzystanie z systemu reklam Allegro Ads;
 • użytkowania abonamentu Allegro, który daje dostęp do zaawansowanych narzędzi sprzedażowych – na początek przetestujesz go również bez opłat w ramach Pakietu powitalnego.

Jednym słowem opłaty za korzystanie z Allegro przez sprzedającego są uzależnione od tego, czy i ile sprzedajesz. Nie jesteś narażony na żadne stałe zobowiązania finansowe, co zwiększa bezpieczeństwo rozwijania biznesu w e-commerce.

Jak założyć konto sprzedającego Allegro?

Firmowe konto sprzedającego Allegro założysz w prosty i szybki sposób, w 100% online. Aby to zrobić:

 1. przejdź na stronę rejestracji i wypełnij formularz – pamiętaj: będą Ci potrzebne NIP firmy, adres mailowy, który będzie powiązany z kontem, unikalny login oraz numer konta bankowego firmy;
 2. dokonaj aktywacji konta – wykonaj szybki lub tradycyjny przelew z rachunku firmowego na kwotę 1,01 zł w celu potwierdzenia danych; suma ta zostanie Ci zwrócona na konto w ciągu kilku dni;
 3. ustal warunki sprzedaży – tj. zwrotów, reklamacji i dostaw. Zrobisz to szybko, ponieważ portal zautomatyzował konfigurację;
 4. wystaw pierwsze oferty – zrobisz to bardzo prosto i szybko, a jeśli napotkasz na problemy, rozwiązanie znajdziesz w darmowych materiałach szkoleniowych lub bezpośrednio u doradców Allegro;
 5. aktywuj wypłatę środków – wystarczy uruchomić usługę Allegro Finanse i zweryfikować swoje konto bankowe u operatorów PayU i Przelewy24, kierując się prostymi instrukcjami. 

Tyle wystarczy, aby móc w pełni wejść do świata e-commerce i zacząć budować swój sukces w e-sprzedaży. Przekonaj się, jakie to proste, bez ryzyka!

Redakcja liderzyrynku.pl

Redaktorzy na stronie liderzyrynku.pl to doświadczeni specjaliści z obszaru biznesu, finansów i marketingu, gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, zarządzaniu finansami oraz strategiach marketingowych. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu praktycznych porad i wskazówek dotyczących zakładania i prowadzenia własnej firmy, zagadnień prawnych związanych z biznesem, analizy rynku oraz skutecznych strategii marketingowych. Jesteśmy tutaj, aby wspierać przedsiębiorców i osoby zainteresowane rozwojem w biznesie, dostarczając rzetelne informacje i inspiracje

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zarobić na kryptowalucie